Zdravotnický holding AKESO rozšiřuje svůj management o oblast rozvoje a inovací

6. 12. 2021

V souvislosti s rozšiřováním svého pole působnosti mění AKESO holding strukturu vedení.

Společnost zřizuje novou sekci rozvoje a inovací, kterou jako ředitel povede MUDr. František Vlček, Ph.D., MHA. Doposud působil jako ředitel pro procesy, kvalitu a efektivitu. Nyní bude mít na starosti všechny rozvojové projekty, včetně stavebních projektů a zřizování nových služeb. AKESO holding aktuálně čítá přes padesát projektů. Všechny je třeba systematicky a projektově řídit, což bude důležitý úkol právě pro Františka Vlčka a jeho tým.

V oblasti inovací zakládá František Vlček vnitroholdingový inovační hub, jehož úlohou bude identifikace inovativních řešení a postupů i jejich následné začlenění do stávajících procesů napříč zdravotnickými zařízeními holdingu AKESO. Zároveň ho čeká výzva v podobě digitalizace zdravotních služeb a zavádění nových technologií s partnerskými technologickými společnostmi a startupy.

Akciová společnost AKESO holding je jedním z předních poskytovatelů zdravotní péče v České republice, do něhož spadají mimo jiné zdravotnická zařízení Nemocnice Hořovice, Diagnostické centrum Nemocnice Hořovice v Praze, Rehabilitační nemocnice Beroun a Onkologické a radiologické centrum Multiscan, které je součástí Komplexního onkologického centra Pardubického kraje. AKESO holding zaměstnává 1 700 pracovníků a jeho obrat dosáhl v posledním roce 4 mld. korun. Většinu příjmů investuje majitel holdingu Ing. Sotirios Zavalianis zpět do rozvoje a zkvalitnění zdravotní péče.