Zdravotnická zařízení AKESO holdingu oslavila Mezinárodní den sester

12. 5. 2022

Mezinárodní den sester každoročně připadá na 12. květen. Diagnostické centrum, které spadá do zdravotnického holdingu AKESO, i tento rok pamatuje na své zdravotní sestry a malou pozorností v podobě růže jim tak chce vyjádřit svůj dík za nelehkou práci, kterou jejich profese obnáší.

Tento význačný den, který se slaví již od roku 1965, chce nejen poukázat na významnou roli zdravotních sester v zdravotnickém systému, ale připomíná se jím i narození Florence Nigtingaleové, zakladatelky povolání zdravotní sestry. Nigtingaleová byla anglická ošetřovatelka, která se v 19. století zasloužila o modernizaci ošetřovatelské péče a zavedla standardy péče a hygieny, a za své zásluhy získala mnoho ocenění, mimo jiné jako první britská žena Řád za zásluhy pro britské impérium.

Na odkaz Florence Nigtingaleové navazují svojí prací další zdravotní setry po celém světě. Jejich nasazení a neutuchající obětavost při péči o pacienty je obdivuhodná a zaslouží si velký respekt. I my si uvědomujeme důležitou a nezastupitelnou úlohu všech našich sester a chceme jim vyjádřit podporu a obdiv.

"I v našem Diagnostickém centru Nemocnice Hořovice v pražských Butovicích jsme poděkovali našim sestrám, které zde za posledních 12 měsíců pomohly vybudovat jedno z nejmodernějších zařízeních v Česku, na které jsme všichni náležitě pyšní. Všem moc děkuji za jejich práci," říká ředitel centra Mgr. Jiří Pichlík.