Zajišťujeme komplexní gynekologickou péči pro dospělé, dětské a těhotné pacientky

7. 2. 2022

Naše centrum nabízí ve svých ambulancích široké spektrum zdravotních služeb pro děti, dorost i dospělé. Výjimkou není ani gynekologie, kterou zajišťují špičkoví lékaři za pomoci nejmodernějšího technického vybavení.

V gynekologických ambulancích centra zajišťujeme ženám úplnou gynekologickou péči, kdy mezi nejběžnější vyšetření patří především preventivní prohlídky, které by ženy měly podstoupit každý rok již od 15. let věku. Zároveň poskytujeme i ambulantní léčbu gynekologických onemocnění, společně s předoperačními indikačními vyšetřeními a pooperačními kontrolami našich pacientek.

U dětských pacientek se věnujeme různým gynekologickým vyšetřením, jako je léčba zánětu rodidel, porucha menstruačního cyklu, prevence a řízení antikoncepce. Rovněž poskytujeme i možnost provedení vaginoskopie, ultrazvukového vyšetření či funkční hormonální cytologie.

Samozřejmostí je i péče o těhotné maminky, kterým zajišťujeme nadstandardní kvalitu lékařských služeb v rámci prenatální poradny, včetně sledování maminek s rizikovým těhotenstvím. V prvním trimestru těhotenství lze provést screeningové vyšetření, které stanovuje riziko možného výskytu Downova syndromu a dalších postižení s přesností až 99 %. Mimo jiné je možné i vyšetření preeklampsie, onemocnění, které se objevuje po 20. týdnu těhotenství a vyznačuje se stavy spojenými s vysokým krevním tlakem a přidruženými patologickými stavy. Toto onemocnění může představovat negativní ovlivnění zdraví matky a plodu.

3D/4D Ultrazvuk

Vedle klasického ultrazvuku jsme vybaveni také 3D/4D ultrazvukem, a tak mají nastávající rodiče možnost vidět obličej, výraz či pohyby plodu. Nejvhodnější dobou pro 3D/4D ultrazvuk je mezi 24. a 28. týdnem těhotenství. Vyšetření trvá přibližně 30 až 40 minut a po jeho absolvování si od nás odnesete záznam ve formě fotografie a videa na flash disku. 

Těhotenské masáže

Pro maminky, které si chtějí těhotenství zpříjemnit, nabízíme i relaxační těhotenské masáže. Tyto masáže ulevují od bolesti hlavy, zad a šíje, pocitu těžkých nohou, při nevolnostech a dalších těhotenských obtížích. Jedná se o naprosto bezpečnou techniku, kterou provádí výhradně zdravotník či porodní asistentka, a je vhodná již od 4. měsíce těhotenství.

Porodnice U Sluneční brány

S výběrem porodnice si nemusí nastávající maminky dělat těžkou hlavu. Maminky, o které v Diagnostickém centru pečujeme, mohou odrodit v Porodnici U Sluneční brány, která je součástí Nemocnice Hořovice. Je vybavena moderními přístroji a zároveň se jedná o největší a nejvyhledávanější porodnici ve Středočeském kraji s počtem 1800 narozených dětí ročně.

Na 3D/4D ultrazvuk či těhotenské masáže se mohou nastávající maminky objednat na telefonním čísle 14 111 nebo přes společnost Altoa, která zajišťuje v našem zařízení individuální a nadstandardní péči.