Přečtěte si nové vydání NÉA plné novinek z našich nemocnic

27. 5. 2021

V jarním vydání našeho časopisu se ještě nemůžeme vyhnout doznívající pandemii COVID-19. Dozvíte se, jak postupuje očkování a testování v zařízeních z holdingu AKESO, jak lze efektivně pomoci zdravotníkům, kteří si v posledních měsících sáhli na dno svých fyzických i duševních sil, i jak pandemie ovlivnila naplněnost našich nemocnic v Hořovicích a Berouně.

Majitel našich nemocnic Sotiros Zavalianis ve svém úvodníku shrnuje všechny benefity, které holding AKESO svým zaměstnancům poskytuje. Zastává názor, že dobře léčit lidi mohou jen spokojení doktoři a další zdravotnický personál.  

Onkologická onemocnění bohužel na rozdíl od COVIDu nikam neodchází. Proto věnujeme dvojstranu tolik potřebné prevenci, na kterou se speciálně u onkologických pacientů v době pandemie bohužel zapomínalo. 

Profilový rozhovor a zároveň hlavní téma čísla se týká předčasně narozených dětí. Naše primářka neonatologického oddělení nemocnice v Hořovicích MUDr. Milena Dokoupilová jich za svoji téměř třicetiletou kariéru pomohla přivést na svět tisíce.  V rozhovoru, který pořídil právě otec nedonošeného miminka, vypráví o strachu, naději i zázracích dnešní medicíny. 

Příjemné čtení 

NÉA JARO 2021