"Od otevření jsme některé ambulance vytížili na maximum. Máme v plánu se nadále rozrůstat," shrnuje uplynulý rok ředitel centra Jiří Pichlík

26. 4. 2022

19. 4. 2022 jsme oslavili rok od oficiálního otevření Diagnostického centra Nemocnice Hořovice v pražských Nových Butovicích. Jak hodnotí dobu od spuštění centra ředitel Mgr. Jiří Pichlík a jaké jsou plány do budoucna?

Jak hodnotíte uplynulý rok?

Rok 2021 byl rokem, kdy jsme na jaře zahájili provoz v nových krásných prostorech a nabídli tak služby holdingu AKESO i v hlavním městě. Velmi rychle se nám podařilo naplnit naše ambulance novými klienty, kterým nabízíme nový standard péče. Provoz DCNH upravujeme tak, abychom vyšli maximálně vstříc našim klientům, proto jsme například rozšířili provozní dobu magnetické rezonance do večerních hodin a následně i o víkendový provoz.

Zaznamenali jste velký zájem o zdravotní služby po otevření centra?

Od otevření se snažíme rozšiřovat provoz ambulancí tak, abychom uspokojili poptávku po našich službách. Přijmuli jsme další ortopedy, fyzioterapeuty se specializací na novorozence a batolata, dětské urology, gynekology. Zároveň jsme od ledna převzali praxi MUDr. Benákové, která ukončila provoz své ambulance, a my jsme tak posílili i provoz ordinace praktického lékaře pro děti a dorost. Nadále bychom chtěli pokračovat v optimalizaci ordinačních hodin.

Co obnášelo zprovoznění nového centra v Praze?

Uvedení Diagnostického centra do provozu se skládalo ze dvou etap. První byla stavební činnost při rekonstrukci prostor, ve kterých jsme centrum vybudovali a druhou etapou bylo nastavení provozu jednotlivých ambulancí a personální zajištění.

Obecně je problém s nedostatkem zdravotního personálu. Měli jste personální obtíže?

Nedostatek zdravotnického personálu je obecně známým problémem, se kterým se potýkají zdravotnická zařízení napříč celou Českou republikou. My jsme naštěstí příkladem toho, že pokud zaměstnancům nabídnete příjemné pracovní prostředí a adekvátní ohodnocení jejich práce, tak personál zajistit lze, tudíž jsme s personálním zajištěním problémy neměli.

Je nyní provoz centra plně obsazen pacienty nebo je zde prostor pro objednání?

Kapacity ambulancí jsou nyní defacto naplněny, zájem o péči poskytovanou v diagnostickém centru je obrovský. Pacienty přijímáme stále, ale bohužel jsou některé specializované ambulance jsou již nyní vytíženy na maximum. Například dětská neurologie je již nyní zaplněná do konce letošního roku. Zájem klientů nás těší, ale zároveň si uvědomujeme, že abychom i nadále byli schopni pokrýt poptávku, musíme se rozrůst. Z tohoto důvodu se majitel AKESO holdingu Sotirios Zavalianis rozhodl vybudovat další polikliniku, která bude nedaleko od nás v Praze – Stodůlkách a poskytne výrazně větší prostor pro poskytování našich služeb.

Jaké změny plánujete v dalším roce?

V letošním roce jsme posílili provoz dětské urologie, gynekologie, psychologické ambulance, ambulance pro výživu, navýšili jsme počet objednávkových slotů u magnetické rezonance a v neposlední řadě jsme díky paní doktorce Jankové a paní doktorce Podrazilové vybudovali centrum biologické léčby v rámci revmatologické ambulance. Další novinky nás ještě čekají. Rádi bychom otevřeli gynekologickou ambulanci i o víkendech, abychom vyhověli požadavkům klientek, které jsou vytížené během pracovního týdne.

Galerie

Mgr. Jiří Pichlík, ředitel Diagnostického centra Nemocnice Hořovice