Dětská ambulance

Čeká na vás příjemné, moderní prostředí s ochotným personálem a vybavenou čekárnou s bezbariérovým přístupem, oddělené pro zdravé a nemocné děti.

Nabízíme pravidelnou preventivní a léčebnou péči pro děti od novorozeneckého věku do 19 let.

Provádíme systematické preventivní prohlídky a povinné i nadstandardní očkování, posudkovou činnost zdravotní způsobilosti (např. pro sport, školy, řidičský i potravinářský průkaz, přihlášky ke studiu a odklad školní docházky). Měříme hodnoty bilirubinu u novorozenců dotykovým přístrojem bez nutnosti odběru krve. Dále nabízíme možnost zapůjčení kojenecké váhy ke kontrole hmotnosti a kojení.

Provádíme základní otoskopické vyšetření, převazy a ošetření drobných poranění a popálenin, vytahování stehů a nastřelování náušnic.

Zajišťujeme úzkou návaznost, s minimální čekací dobou, na další dětské specializované ambulance (např. alergologie, ortopedie, neurologie a dětská gynekologie) a poradnu pro rizikové novorozence a dětskou poradnu pro výživu. Jednotlivá specializovaná vyšetření je možné objednávat a provádět v časové návaznosti ve stejný den (např. vyšetření pediatrem, neurologem a SONO kyčlí).

V areálu jsou dostupné zobrazovací diagnostické metody (rentgen, ultrazvuk a magnetická rezonance) a odběrové místo vybavené přístroji k statimovému vyšetření.